sahibinden.com Oryantasyon

sahibinden.com oryantasyon yani SOR başta sahibinden.com felsefe, kültür ve çalışma prensiplerinin aktarıldığı bütünsel bir oryantasyon kurgusu ile, işe yeni başlayan arkadaşlarımızın adaptasyon süreçlerini hızlandırmak için hazırladığımız programımızdır. SOR eğitim programımız sırasıyla;

 • Sanal bir yolculuk deneyimi sunan, dijital ofis turu,
 • Şirket vizyon, misyon ve değerleri ile tüm departmanların işleyişinin anlatıldığı bir sınıf içi oryantasyonu kapsar.

 

 

Teknik Gelişime Yönelik Eğitimler

Çalışanların görevlerini daha iyi gerçekleştirebilmeleri için planlanan, tamamen görev bazlı ve teknik içerikli eğitimlerdir. Ekiple birlikte toplantılar yapılarak ihtiyaçlar belirlendikten sonra, eğitim planlamaları yıl boyunca yapılmaktadır.

 

 

 

Gelişim Kataloğu

Gelişim Kataloğu sahibinden.com çalışanlarının gelişim ihtiyaçlarını desteklemek üzere her yıl özel olarak planlanan sınıf içi ve online eğitimlerden oluşur. Katalog hem yetkinliklerini destekleyecek davranışsal eğitimler, hem özel ilgi alanlarınıza dair kişisel gelişim, hem de iş yapışınızı destekleyen işe yönelik teknik içerikler barındırır. Katalogta ayrıca liderlerimize yönelik eğitimler de yer almaktadır. Şirket vizyon ve stratejisini gözeterek çalışanların ihtiyaçlarına ve gelişimlerine yönelik eğitimlerden oluşan Gelişim Kataloğu her yılın ilk çeyreğinde çalışanların tercihine açılır.

 

Liderlik Akademisi

Liderlik Akademisi sahibinden.com liderlerine ve görevlerine özel hazırlanan modüler programlardan oluşan bir akademi yapısıdır. İşe yeni başlayan liderlerimiz için liderlere özel bir oryantasyon programıyla başlayan Akademi, yıl içerisinde farklı eğitim, konferans ve seminerlerle desteklenmektedir. Sınıf içi planlanan liderlere özel eğitimler dışında, sahikampüs üzerinden paylaşılan Liderlik Gelişim Programları, makaleler ve videolarla desteklenmektedir.

 

 

Kişisel Eğitim Bütçesi

Kişisel Eğitim Bütçesi s-teknoloji çalışanlarına kişisel olarak tanımlanmış bir bütçeyi ifade etmektedir. İş gelişimleri veya yetkinlik gelişimlerine yönelik almak isteyecekleri eğitim, seminer, konferans, kitap veya kurs için kullanabilecekleri bütçedir.

 

 

 

Konferans ve Seminerler

sahibinden.com çalışanlarının teknik veya kişisel gelişim ihtiyaçlarını karşılamak ya da trendleri takip edebilmek için talep edebilecekleri konferans ve seminerlerdir.

 

 

 

sahikampüs Eğitimleri

sahikampüs sahibinden.com'un e-eğitim platformudur. Bugün 600'den fazla online içerik ile çalışanlarla buluşmaktadır. Tüm çalışanların faydalanabileceği bir platformdur. sahikampüs üzerinden yapılan eğitim türleri:

 • Zorunlu online eğitimler

 • Video eğitimler

 • E-eğitimler

 • Teknik Oryantasyon ve SOR

 • Sınıf içi eğitimlerden sonra atanan pekiştirme eğitimleri

 • Eğitim Gelişim Ekibi tarafından e-pratik ile hazırlanan departman sunumları/eğitimleri

 • Başvuru Süreçleri Sınavlar Anketler

 

Zorunlu Eğitimler

Her sene yasal zorunluluğu olan eğitimlerin çalışanların tümüne sahikampüs üzerinden atanması şeklinde planlanmaktadır. Zorunlu Eğitimler aşağıdaki gibidir:

 • Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi

 • Bilgim Güvende Eğitimi

 • Coronavirüs Sonrası Ofise Dönüş Eğitimi

 • Coronavirüs Pandemisi Çalışma Hayatında Yeni Normale Dönüş

 • KVKK

 • ISG

 • Rekabet Hukuku

 • İş Sürekliliği Eğitimi

 

1'likteyiz

1'likteyiz etkinlikleri çalışanları;

 • Dünyada ve Türkiye'deki gündem konuları hakkında

 • Şirketin vizyonuna yön veren konular hakkında

 • Güncel sosyal sorumluluk projeleri hakkında

 • Teknik, yetkinlik veya kişisel gelişimi destekleyecek şekilde planlanabilmektedir.

Temelde tüm şirket çalışanlarına hitap etmesi hedeflenmektedir ve keynote, söyleşi veya soru-cevap şeklinde planlanabilmektedir.

 

Gelişim Rehberi

Gelişim Rehberi, çalışanların sahip olmaları beklenen yetkinlerin, yetkinliklerin davranış setlerinin, bu davranış setlerine uygun önerilerin, kitapların, filmlerin, videoların ve makalelerin bulunduğu her zaman faydalanabileceği bir gelişim kılavuzudur. Bu kılavuz, tüm çalışanların faydalanabileceği bir rehber olmakla beraber, sahibinden.com liderlerine özellikle geri bildirim ve performans dönemlerinde ışık tutan bir kaynaktır. Lider olarak ekip arkadaşlarımıza gelişim alanları ve önerileri sunabileceğimiz Gelişim Rehberimiz, ekiplerimizde de gelişim gözlenmesi hedeflenen yetkinlikler için yol gösterici bir kaynak olacaktır.

 

 

Dijital Öğrenme Platformları Kılavuzu

sahibinden.com çalışanları için sürekli öğrenme ve gelişimi destekleyici, faydalı ve seçkin bireysel öğrenme içerikleri bu kılavuzda bir araya geliyor. sahibinden.com'lular ücretli ve ücretsiz pek çok içeriğin yer aldığı bu platformlarda, online kişisel gelişim eğitimlerinden teknik eğitimlere, İngilizce eğitimlerinden motivasyonel uygulamalara kadar birçok konuda zengin ve farklı içeriklere istediği zaman ulaşabilir. Üstelik bu kılavuzu sahibinden.com çalışanları ile birlikte geliştiriyoruz. Kullandıkları farklı ya da faydalı uygulamaları listemize ekliyoruz!

 

 

 

Ayın Eğitim ve Gelişim Gündemi

Ayın Gündemi, dünyada ve Türkiye'de, sektörümüzü ve çalışanlarımızı ilgilendiren, teknolojik gelişmeler, sosyal olaylar, liderlik gelişimi, şirket odakları, yetkinlik ve davranış gelişimi gibi pek çok konuya değinen makale, video, podcast ve araştırmalardan oluşmaktadır. Bugüne kadar 3046 defa görüntülenen Eğitim Gelişim gündeminde sahibinden.com’lular 67 saat geçirmişler.

 

 

Çocuk Atölyeleri

sahibinden.com'lu miniklerimiz için 2021'den bu yana düzenlediğimiz atölyelerdir. Çalışanların çocuklarıyla birlikte kaliteli vakit geçirmesine imkan veren atölyelerimiz "Gelişim Kataloğu" kapsamında planlanmaktadır. Yılda ortalama 9 tane yapılan atölyeler farklı yaş gruplarına hitap etmektedir. Her ay bir atölye planlanmakta ve başvuru usulü ile katılımcılar belirlenmektedir.

İletişim formu

Demo Talep formu

Konu